06.07.2013

Era groźnych urządzeń

                 

odkryto, jak wykorzystywać fale elektromagnetyczne w technice, zmienił się cały świat. Zaczęto masowo produkować sprzęty wykorzystujące te fale. Urządzenia takie to na przykład telefon komórkowy, telewizor czy kuchenka mikrofalowa. Korzystamy z owych cudów techniki na co dzień, ponieważ bardzo ułatwiają życie. Ale czy są one w pełni bezpieczne dla zdrowia? Zdecydowanie nie. Wręcz przeciwnie – nadmierne narażanie się na promieniowanie elektromagnetyczne przez nie wytwarzane może powodować wiele schorzeń, a nawet groźnych chorób. Możemy przez nie cierpieć na bezsenność, mieć problemy z koncentracją, bóle głowy, może się nam zmienić ciśnienie krwi, pogorszyć wzrok lub występować ciągłe zmęczenie organizmu, a wieloletnie narażanie na silne promieniowanie może także zwiększyć ryzyko zachorowania na raka. Co prawda wraz z postępem techniki wymogi dotyczące wytwarzanego przez sprzęt promieniowania są coraz bardziej zaostrzane, a co za tym idzie – wytwarzane promieniowanie jest coraz mniejsze. Dawniej na przykład produkowano telewizory z ekranami typu CRT, których pole elektromagnetyczne było znacznie silniejsze od używanych obecnie telewizorów LCD, LED czy plazmowych. Nowsze telefony komórkowe również promieniują słabiej od tych używanych dawniej. Wciąż jednak promieniowanie istnieje i zagraża naszemu zdrowiu – zwłaszcza, jeśli je lekceważymy i nie zabezpieczamy się przed nim.

Jest parę sposobów, by znacznie ograniczyć oddziałujące na nas promieniowanie elektromagnetyczne. Całkowicie wyeliminować się go bowiem nie da, chyba, że wyprowadzając się na pustkowie, gdzie nie ma elektryczności, a telefony komórkowe nie łapią zasięgu, lecz to chyba niezbyt kusząca opcja. Jednak słabe promieniowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Aby więc jak najbardziej je ograniczyć, powinniśmy stosować się do poniższych zasad:

Po pierwsze – jak najmniej rozmawiać przez komórkę. Ludzie często rozmawiają przez telefony komórkowe przez wiele godzin dziennie, nie zdając sobie sprawy, że urządzenia te cały czas silnie promieniują wysyłając fale radiowe. Telefon podczas rozmowy trzymany jest zazwyczaj przy samym uchu, a oczywiście im bliżej znajdujemy się promieniowania, tym bardziej jest ono szkodliwe. Można zauważyć, że po długiej rozmowie telefonicznej ucho staje się czerwone i ciepłe – jest to efektem promieniowania. Dlatego komórek najlepiej jest używać jedynie w celu przekazania ważnych informacji, a dla dłuższej rozmowy lepiej się z kimś spotkać na żywo. Jeśli już jednak koniecznie musimy odbyć dłuższą telefoniczną rozmowę, to lepiej zrobimy używając do tego słuchawek lub rozmawiając w trybie głośnomówiącym – aby nie trzymać telefonu przy samym uchu.

Po drugie – wynieśmy telewizor z sypialni. W pokoju przeznaczonym do odpoczynku powinno znajdować się jak najmniej promieniujących sprzętów, ponieważ spędzamy tam całą noc. Jeśli natomiast koniecznie chcemy mieć telewizor  tam, gdzie śpimy, to przynajmniej odłączajmy go na noc od zasilania – wtedy nie będzie wytwarzał pola elektromagnetycznego. Należy także pamiętać, by telefonu komórkowego nie trzymać blisko łóżka – najlepiej, gdy leży on co najmniej dwa metry od miejsca w którym śpimy. Warto też skorzystać z porady radiestety, by dowiedzieć się, czy tam gdzie stoi nasze łóżko nie przebiega żyła wodna, bowiem one również są źródłem silnego promieniowania.

Po trzecie – Jeśli w naszym domu znajduje się dużo sprzętów emitujących fale elektromagnetyczne, to powinniśmy zaopatrzyć się w specjalny odpromiennik. Jest to urządzenie, które neutralizuje szkodliwe promieniowanie. Dobieramy odpromiennik odpowiedni do naszego mieszkania, stawiamy go we właściwym miejscu, a on zabezpiecza cały dom. Istnieją też neutralizatory promieniowania, które możemy założyć bezpośrednio na określony sprzęt, a one niwelują szkodliwe oddziaływanie danego urządzenia. Można także korzystać z biostymulatorów, których zadaniem jest przywracanie organizmowi zaburzonej przez promieniowanie równowagi energetycznej. Tak więc nawet jeśli korzystamy z wielu niebezpiecznych urządzeń, możemy się uchronić przed ich szkodliwym działaniem.

Dużo sprzętu wytwarzającego promieniowanie znajduje się w kuchni – jest to na przykład kuchenka mikrofalowa czy lodówka. Często też trzymamy tam telewizor lub wieżę. Nie należy więc przebywać zbyt długo w tym pomieszczeniu – a jeśli już – to dobrze jest je zabezpieczyć przy pomocy odpromiennika. Pamiętajmy też, by wychodzić z kuchni, kiedy włączona jest kuchenka mikrofalowa – jest to urządzenie, które wytwarza promieniowanie dużo silniejsze niż inne sprzęty.

Stosując się do powyższych zaleceń można żyć spokojnie i bez strachu, że staniemy się ofiarami promieniowania elektromagnetycznego.
zdrowe życie

1 komentarz:

  1. ja mam taki bio info i widzę poprawę samopoczucia

    OdpowiedzUsuń